Program pilotażowy

Program pilotażowy we Wrocławiu
12.11.2019 – 22.02.2020

Pierwszy w Polsce program, w którym testowana jest funkcjonalność systemu odbioru odpadów PRESKO został przygotowany we współpracy ze spółką Chemeko-System (firmą zajmującą się odbiorem odpadów) oraz miejską spółką Ekosystem.

W listopadzie w wybranych lokalizacjach na osiedlu Pilczyce standardowe 1100 –litrowe pojemniki na odpady i 1500-litrowe dzwony na szkło zostały zastąpione zestawami pojemników PRESKO (3750 litrów – odpady zmieszane, 3000 litrów – tworzywa i metale, 2250 litrów szkło, 3000 litrów papier).

Program pilotażowy ruszył oficjalnie z dniem 12 listopada 2019 r. Jego celem jest poprawa estetyki podwórek i zwiększenie skuteczności segregacji odpadów przez mieszkańców – pojemniki są opatrzone dużymi i czytelnymi etykietami informacyjnymi. Firma Chemeko-System została wyposażona w specjalistyczny manipulator do automatycznego opróżniania pojemników. Dzięki niemu odbiór odpadów będzie szybszy i tańszy.

Ważnym elementem programu są opinie mieszkańców osiedli. Liczymy na to, że docenią m.in. że pojemniki są stabilne i nie przesuwają się pod wpływem wiatru, są wygodne w obsłudze, a także szczelne – co zapobiega brzydkim zapachom, chroni przed żerowaniem gryzoni i ptactwa i utrudnia podpalanie odpadów.

Informacje zwrotne można przesyłać mailowo na info@presko.eu oraz komentować profil PRESKO na Facebooku.

Przewiń do góry