Rusza program pilotażowy PRESKO we Wrocławiu

W drugiej połowie listopada 2019 r. w wybranych lokalizacjach na wrocławskim osiedlu Pilczyce standardowe 1100 –litrowe pojemniki na odpady i 1500-litrowe dzwony na szkło zostaną zastąpione zestawami pojemników PRESKO (3750 litrów – odpady zmieszane, 3000 litrów – tworzywa i metale, 2250 litrów szkło, 3000 litrów papier).

Celem programu pilotażowego jest poprawa estetyki podwórek i zwiększenie skuteczności segregacji odpadów przez mieszkańców – pojemniki są opatrzone dużymi i czytelnymi etykietami informacyjnymi. Pojemniki są stabilne i nie przesuwają się pod wpływem wiatru, są wygodne w obsłudze, a także szczelne, co zapobiega brzydkim zapachom, chroni przed żerowaniem gryzoni i ptactwa i utrudnia podpalanie odpadów.

Na osiedlach rozmieszczone zostaną plakaty informacyjne, mieszkańcy otrzymają także ulotki.

Firma zajmująca się odbiorem odpadów zostanie wyposażona w specjalistyczny manipulator do automatycznego opróżniania pojemników. Dzięki niemu odbiór będzie szybszy i tańszy.

Jest to pierwszy tego typu program pilotażowy w kraju. Został przygotowany we współpracy ze spółką Chemeko-System (firmą zajmującą się odbiorem odpadów) oraz miejską spółką Ekosystem.

Rusza program pilotażowy PRESKO we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Przewiń na górę